Nový tovar doplníme čoskoro .

Pistácia

2 položiek celkom
Pistácia
Pistácia
Skladom (1 ks)
€30
1366
Pistácia
Pistácia
Skladom (1 ks)
€36
1999

Popis pestovania - Pistácia

.  popis -   Má vždyzelené perovito zložené listy a malé hnedozelené hroznovité kvety. Kvitne na jar a začiatkom leta.Plody má guľovité a na jeseň sčervenajú. Pistácia je dvojdomá rastlina, preto sú na vytvorenie plodov potrební samčí aj samičí jedinci. V zime  z pravidla zhodí všetky listy, ale nové sa objavia do 14 dní a rychle dorastú.

.   poloha - Musí mať slnečné stanovisko, pred prudkým slnkom ju však treba chrániť ľahkým tieňom.  Na  priamom slnku má rastlina načervenané výhonky a mladé listy. V lete jej prospeje letnenie. V zime stačí 10-18˚C .

.   polievanie -  kožovité listy držia dobre vodu ,preto zálievka nemusí byť bohatá. Pred ďalšou zálievkou je vhodné nechať mierne preschnúť zeminu. V zime na chladnom stanovisku polievajte menej

.   hnojenie  - Od jari do leta podľa druhu hnojiva , v zime po 6 týždňoch.

.   presádzanie -  na jar každý druhý rok. V menších miskách budú výhonky kratšie a rást slabý.

.   pôda -  substrát na bonsaje AGRO CZ, alebo kompost ,rašelina, piesok v pomere 1:1:1:

.   strihanie -  Nové výhonky skracujte. V dobe rástu odstraňujeme veľké listy alebo ich časť.

.   tvarovanie - Pistácia má zvislé prírastky, preto treba základné vetvy drôtovať  od Júna do Októbra.Veľmi dobre  sa rozvetvuje sama od seba. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie