Srdečne Vás pozývame na výstavu Cassovia bonsai 2024 , ktorá sa bude konať 3.4.5.máj v Botanickej záhrade v Košiciach

Granátové jablko

Popis pestovania - Granátové jablko

 .   popis - je to opadavý strom so širokými listami a pestuje sa pre plody aj kvety. Jeho domovinou je Ázia a oblasti okolo Stredozemného mora. Kvety sa objavujú v lete a zvyčajne sú jasnošarlátové, existujú však aj biele, ružové a žlté formy, a to jednoduché a plnokveté. Guľaté, kožovité plody sú žlté s červeným nádychom a obsahujú čierne semená a červenú jedlú dužinu. Najlepšie sa mu darí v teplom podnebí. Ak sa pestuje v chladnom podnebí, vytvárajú sa plody zriedkavo, iba vtedy, keď letné mesiace boli mimoriadne teplé.

.   poloha - slnečná,V lete polotieň . V zime zhadzuje listy , ktoré v teple rýchlo vyrašia

.   polievanie - v období vegetácie polievajte denne. Po odkvitnutí treba zabezpečiť dostatok vody, aby sa mohli plody naliať. .Udržiavajte vlhkú pôdu.

.   presádzanie - približne každý druhý rok skoro na jar. Desaťročné alebo staršie stromy sa môžu presádzať zriedkavejšie, podľa vývoja koreňov. Používajte zeminu na bonsaje Agro CZ ,alebo hlinu, rašeliník a piesku. V pomere 1:2:2

.   strihanie - Nové výhonky zrežte na dva páry listov, ak sa vyvinú tri až štyri páry. Pozor, nerežte kratšie výhonky s guľatým koncovým púčikom, pretože tie budú kvitnúť. Počas vegetačného obdobia prestrihávame nežiaduce husté konáriky.

.   hnojenie -  raz za týždeň od začiatku rastovej sezóny až do začiatku kvitnutia.