Nový tovar doplníme čoskoro .

Granátové jablko

2 položiek celkom
Granátové jablko - Punica granatum
€52
1753

Popis pestovania - Granátové jablko

 .   popis - je to opadavý strom so širokými listami a pestuje sa pre plody aj kvety. Jeho domovinou je Ázia a oblasti okolo Stredozemného mora. Kvety sa objavujú v lete a zvyčajne sú jasnošarlátové, existujú však aj biele, ružové a žlté formy, a to jednoduché a plnokveté. Guľaté, kožovité plody sú žlté s červeným nádychom a obsahujú čierne semená a červenú jedlú dužinu. Najlepšie sa mu darí v teplom podnebí. Ak sa pestuje v chladnom podnebí, vytvárajú sa plody zriedkavo, iba vtedy, keď letné mesiace boli mimoriadne teplé.

.   poloha - slnečná,V lete polotieň . V zime zhadzuje listy , ktoré v teple rýchlo vyrašia

.   polievanie - v období vegetácie polievajte denne. Po odkvitnutí treba zabezpečiť dostatok vody, aby sa mohli plody naliať. .Udržiavajte vlhkú pôdu.

.   presádzanie - približne každý druhý rok skoro na jar. Desaťročné alebo staršie stromy sa môžu presádzať zriedkavejšie, podľa vývoja koreňov. Používajte zeminu na bonsaje Agro CZ ,alebo hlinu, rašeliník a piesku. V pomere 1:2:2

.   strihanie - Nové výhonky zrežte na dva páry listov, ak sa vyvinú tri až štyri páry. Pozor, nerežte kratšie výhonky s guľatým koncovým púčikom, pretože tie budú kvitnúť. Počas vegetačného obdobia prestrihávame nežiaduce husté konáriky.

.   hnojenie -  raz za týždeň od začiatku rastovej sezóny až do začiatku kvitnutia.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie