Serrisa -strom tisícich hviezd

Popis pestovania - Serissa

.  popis - Má rada teplejšie prostredie, a preto sa u nás pestuje ako bytový bonsaj. Má štíhle, niekedy tŕnisté konáre a malé lesklé vždyzelené listy . V lete sa objavia malé biele kvietky, z ktorých sa po odkvitnutí vyvinú modré bobuľové plody. U starších rastlín sa kôra odlupuje v dlhých pásikoch a vytvára tak veľmi zaujímavý kmeň.

.   poloha  - má rada teplo, a preto si hlavne v zimných mesiacoch vyžaduje teploty od 12˚C do 18˚C, v lete od 18˚C do 24˚C. Potrebuje mať aj vysokú vlhkosť vzduchu a pôdy. Pri pestovaní v miestnosti má mať dostatok svetla. V letných mesiacoch ju treba chrániť pred silným slnkom, aby sa jej nespálili listy. V lete sa môže aj letniť.

.   polievanie -  výdatne, udržiavať vlhký substrát (voda nesmie byť v podmiske )pri preschutí reaguje zhodením listov. Má rada rosenie.Okolo rastliny treba vytvoriť vlhké prostredie.


.   hnojenie - podľa druhu hnojiva 

.   strihanie - V období vegetácie rastlinu strihajte na jeden alebo dva páry listov. Sagerecia sa dá tvarovať aj drôtom, ale najneskôr na jeseň treba drôt odstrániť.

6 položiek celkom

Cena

3545
13545