Nový tovar doplníme čoskoro .

Vtáči zob-Ligustrum chinensis

Popis pestovania- Vtáči zob

.   popis -  Stálozelená rastlina má zaujímavú bledohnedú farbu kmeňa. Je to druh, ktorý rýchlo rastie, dobre znáša rez, a aj chyby začiatočníkov pri pestovaní. Preto sa odporúča začiatočníkom. Ak rastlinu málo polievame a preschne, jej koreňový bal tak zhodí všetky listy. Rýchlo dá na sebe poznať, keď jej niečo nevyhovuje či už stanovisko, alebo polievanie.

.   poloha - na svetlom mieste .V  lete treba pritieniť.  V zime pozor na prievan a na teplý vzduch z radiatora . V zime mu vyhovuje aj menšia teplota cca 15°C

.   zalievanie - polievame výdatne., rosenie jej prosperuje .Ak necháme preschnúť, koreňový bal tak zhodí listy, ale pri správnom zalievaní zase nanovo vyženie nové lístky  .

.   hnojenie - podľa druhu hnojiva (tekuté 1x za 2 týždne ,peletky 1x za mesiac )

.   presádzanie -   na jar, pri presádzaní treba zakrátiť bohatý koreňový bal. Môžete použiť  Agro zeminu (substrát na bonsaje) ,akadamu  alebo si môžete namiešať svoj vlastný substrát, čo sa skladá zemina,  rašeliník a  piesok. V pomere 3:1:1

.   strihanie -  Treba strihať často, pretože má veľa nových prírastkov. Keď sa rastlina nestrihá, začne vytvárať kvety a stráca tvar koruny.

.   rozmnožovanie  -  odrezkami.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie