Vtáči zob - Ligustrum chinensis SK 3344-9

Kód: 2199
Neohodnotené
€15
Skladom (1 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Popis pestovania

.   popis -  Stálozelená rastlina má zaujímavú bledohnedú farbu kmeňa. Je to druh, ktorý rýchlo rastie, dobre znáša rez, a aj chyby začiatočníkov pri pestovaní. Preto sa odporúča začiatočníkom. Ak rastlinu málo polievame a preschne, jej koreňový bal tak zhodí všetky listy. Rýchlo dá na sebe poznať, keď jej niečo nevyhovuje či už stanovisko, alebo polievanie.

.   poloha - na svetlom mieste .V  lete treba pritieniť.  V zime pozor na prievan a na teplý vzduch z radiatora . V zime mu vyhovuje aj menšia teplota cca 15°C

.   zalievanie - polievame výdatne., rosenie jej prosperuje .Ak necháme preschnúť, koreňový bal tak zhodí listy, ale pri správnom zalievaní zase nanovo vyženie nové lístky  .

.   hnojenie - podľa druhu hnojiva (tekuté 1x za 2 týždne ,peletky 1x za mesiac )

.   presádzanie -   na jar, pri presádzaní treba zakrátiť bohatý koreňový bal. Môžete použiť  Agro zeminu (substrát na bonsaje) ,akadamu  alebo si môžete namiešať svoj vlastný substrát, čo sa skladá zemina,  rašeliník a  piesok. V pomere 3:1:1

.   strihanie -  Treba strihať často, pretože má veľa nových prírastkov. Keď sa rastlina nestrihá, začne vytvárať kvety a stráca tvar koruny.

.   rozmnožovanie  -  odrezkami.

Dodatočné parametre

Kategória: BONSAI
Kod výrobku v katalógu: 125489
celková výška: cca 23 cm
podmiska: áno