Serrisa foetida variegata- Strom tisícich hviezd SK 3344-19

Kód: 5510
Novinka
Neohodnotené
€35
Skladom (1 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

 SERISSA FOETIDA    Serissa smradľavá, strom tisíc hviezd

Subtropický vždyzelený strom má malé lesklé listy a malé biele kvety, ktoré kvitnú hlavne v júni, príležitostne počas celého roka. Sú jednoduché a plnokveté pod formou s ružovými kvetmi. Farba listov sa mení zo zelenej na rôznofarebnú. Úspech spočíva v zalievaní plodín, keď je potrebné udržiavať jemné korienky tesne pod povrchom pôdy vlhké a korene na dne kvetináča by nikdy nemali stáť vo vode (ako izbové azalky). To sa ľahšie povie, ako urobí. Preto je jednoduchšie pestovať Serissu pri nižších teplotách a vysokej vlhkosti vzduchu. V prípade dlhších období sucho niekedy reaguje na vysychanie častí rastlín (konárov). LOKALITA: svetlá lokalita, južné, východné a západné okná. Pri suchom vzduchu, mokrých koreňoch a zmene miesta reaguje žltnutie a lúpanie drobných

Umiestnenie :  svetlé miesto, južné, východné a západné okno. Na suchý vzduch, premočenie koreňov a zmenu miesta reaguje zožltnutím a opadaním drobných lístkov. Rýchlo sa  obnovia. Veľmi jej prospieva letnenie (v lete vonku).

Zalievanie :  Substrát (zeminu)udržovať na povrchu stále mierne vlhký. Rastlina nesmie stáť vo vode, inak zahnievajú korienky, opadávajú listy a môže odumrieť aj celá vetva. Úspech v pestovaní  spočíva v zálievke, ktorú poskytujeme s citom a v súlade s teplotou.

Presádzanie :  Každý druhý rok na jar, súčasne skrátiť korene.

Strihanie : Podľa potreby stále. Odstranením odkvitnutých kvetov a hlbším zakrátením podporíme ďalšie kvitnutie.

Tvarovanie :  Drôtovanie je jednoduché, drevo je pružné ale vracia sa. Zrelé výhonky drôtujeme po celý rok.

Dodatočné parametre

Kategória: Serrisa -strom tisícich hviezd
celková výška: cca 35 cm